Lista unităților de învățământ unde cursurile sunt suspendate parțial din cauza gripei – MEC

0
Foto: pixabay.com

Peste 3.900 de elevi sunt afectați de suspendarea parţială a cursurilor în mai multe unităţi de învăţământ din ţară, din cauza gripei, a informat, marţi, Ministerul Educaţiei şi Cercetării.

Cursurile sunt închise parţial, marți, în Bucureşti şi 12 judeţe, astfel:

  • În județul Alba sunt două unități de învățământ închise parțial
  • În județul Brașov sunt 20 de unități de învățământ închise parțial
  • În Municipiul București sunt 39 de unități de învățământ închise parțial
  • În județul Buzău este o unitate de învățământ închisă parțial
  • În județul Călărași este o unitate de învățământ închisă parțial
  • În județul Cluj sunt șapte unități de învățământ închise parțial
  • În județul Constanța sunt trei unități de învățământ închise parțial
  • În județul Dâmbovița este o unitate de învățământ închisă parțial
  • În județul Iași este o unitate de învățământ închisă parțial
  • În județul Olt este o unitate de învățământ închisă parțial
  • În județul Sălaj sunt patru unități de învățământ închise parțial
  • În județul Suceava este o unitate de învățământ închisă parțial
  • În județul Teleorman este o unitate de învățământ închisă parțial

3.942 de elevi sunt afectați (stau acasă) din cauza suspendării cursurilor din aceste unități de învățământ, precizează MEC.

Lista cu unitățile de învățământ închise parțial din cauza gripei

ALBA

  1. COLEGIUL TEHNIC „APULUM” ALBA IULIA, SCOALA GIMNAZIALA CIUGUD

BRAȘOV

  1. Grădinița cu Program Prelungit Nr. 34 Brașov,
  2. Grădinița cu Program Prelungit Nr. 35 Brașov,
  3. Grădinița cu Program Prelungit ‘Primii Pași’ Nr. 10 Brașov,
  4. Grădinița cu Program Prelungit Nr. 29 Brașov,
  5. Școala Gimnazială Nr. 5 Brașov,
  6. Școala Gimnazială Nr. 11 ‘Ștefan Octavian Iosif’ Brașov,
  7. Școala Gimnazială Nr. 12 Brașov,
  8. Școala Gimnazială Nr. 19 Brașov,
  9. Școala Gimnazială Nr. 27 ‘Anatol Ghermanschi’ Brașov,
  10. Colegiul de Științe ale Naturii ‘Emil Racoviță’ Brașov,
  11. Colegiul Național ‘Unirea’ Brașov,
  12. Școala Gimnazială Nr. 1 Brașov,
  13. Școala Gimnazială Nr. 30 Brașov,
  14. Școala Gimnazială Nr. 8 Brașov,
  15. Grădinița cu Program Prelungit ‘Prichindeii’ Făgăraș,
  16. Școala Gimnazială Nr. 1 Săcele,
  17. Școala Gimnazială Nr. 4 ‘Frații Popeea’ Săcele,
  18. Grădinița cu Program Normal Nr. 1 ‘Albinuța’ Zărnești,
  19. Școala Gimnazială Sânpetru,
  20. Școala Gimnazială Voila

BUCUREȘTI

  1. Școala Gimnazială nr. 117, S 6
  2. Școala Gimnazială nr. 150, S5
  3. Școala Gimnazială nr. 195, S3
  4. Școala Gimnazială nr. 81, S3
  5. Grădinița nr. 274, S6
  6. Școala Gimnazială Cezar Bolliac, S3
  7. Grădinița nr. 272, S6
  8. Liceul Teoretic Ion Barbu, S5
  9. Școala Gimnazială Eugen Barbu S1
  10. Școala Gimnazială Ienăchiță Văcărescu, S4
  11. Grădinița Ciupercuța, S4
  12. Colegiul Romano-Catolic Sfântul Iosif, S4
  13. Școala Gimnazială nr. 88, S3
  14. Școala Gimnazială Alexandru Costescu, S1
  15. Școala Gimnazială Elena Văcărescu, S1
  16. Școala Gimnazială Titu Maiorescu, S1
  17. Școala Gimnazială Sfântul Nicolae, S1
  18. Școala Gimnazială nr. 28, S2
  19. Școala Gimnazială nr. 49, S2
  20. Grădinița nr. 133 Aurel Vlaicu, S2
  21. Școala Gimnazială nr. 54, S3
  22. Școala Gimnazială Nicolae LABIȘ, S3
  23. Școala Gimnazială nr. 195, S3
  24. Școala Gimnazială Ionel Teodoreanu, S4
  25. Școala Gimnazială nr. 148, S5
  26. Școala Gimnazială nr. 150, S5
  27. Școala Gimnazială nr. 197, S6
  28. Școala Gimnazială  Sfântul Calinic de la Cernica, S6
  29. Creșa Harap Alb, S6
  30. Grădinița nr. 210, S6
  31. Școala Gimnazială Pia Brătianu, S1
  32. Școala Gimnazială  George Călinescu, S5
  33. Școala Gimnazială nr. 134, S5
  34. Școala Gimnazială nr. 88, S3
  35. Grădinița nr.218, S6
  36. Școala Gimnazială nr.59, S6
  37. Școala Gimnazială nr. 80, S3
  38. Școala Gimnazială Herăstrău, S1
  39. Colegiul Național de Informatică Tudor Vianu, S1

BUZĂU

  1. Grădiniță cu Program normal Unguriu,

CĂLĂRAȘI

  1. Școala Gimnazială „Nicolae Titulescu” Călărași

CLUJ

  1. Școala Gimnaziala Mihai Eminescu Dej
  2. Școala Gimnaziala Octavian Goga Cluj-Napoca,
  3. Școala Gimnaziala Ion Creanga Cluj-Napoca
  4. Grădinița cu Program Prelungit Licurici Cluj-Napoca
  5. Școala Gimnaziala Luna de Sus
  6. Colegiul Național Emil Racoviță Cluj-Napoca
  7. Liceul Teoretic  Elf Cluj-Napoca

CONSTANȚA

  1. Școala Gimnazială „Tudor Arghezi ” Năvodari,
  2. Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari,
  3. Liceul Teoretic ” Emil Racoviță” Techirghiol,

DÂMBOVIȚA

  1. Școala Gimnazială Tudor Vladimirescu Târgoviște

IAȘI

  1. COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU”, IASI – STRUCTURA SCOALA PRIMARA „MIHAIL KOGALNICEANU”, IASI

OLT

  1. Școala Gimnaziala “Nicolae Iorga” Slatina
  • SĂLAJ
  1. Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Zalău
  2. Școala Gimnazială „Simion Bărnuțiu” Zalău
  3. Colegiul Național „Silvania” Zalău
  4. Școala Gimnazială „Corneliu Coposu” Zalău

SUCEAVA

  1. Grădinița cu Program Prelungit A.B.C. Suceava, structură a Grădiniței cu Progra Prelungit Gulliver Suceava

TELEORMAN

  1. Școala Gimnaziala Mihai Viteazul Alexandria

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here