Șase școli și grădinițe, închise integral din cauza gripei în București și în cinci județe

0
Foto: pixabay.com

Șase unități de învățământ din București și din alte cinci județe au fost închise integral, vineri, din cauza numărului de cazuri de gripă. În alte peste 140 de școli și grădinițe din țară și din Capitală, cursurile au fost suspendate parțial.

Situația la nivel național centralizată astăzi, 28.02.2020, privind unitățile de învățământ închise integral/parțial:

Lista cu unitățile de învățământ închise integral din cauza gripei:

HUNEDOARA

  1. Grădinița cu Program Prelungit nr. 1 Deva – structura a Grădiniței cu Program
    Prelungit nr. 7 Deva

ALBA

  1. GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 ALBA IULIA

BUCUREȘTI

  1. Colegiul Economic Hermes

DÂMBOVIȚA

  1. SCOALA GIMNAZIALA ULMI

SUCEAVA

  1. Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Suceava

SIBIU

  1. Grădinița cu program prelungit ”Phantasya” Sibiu

Lista cu unitățile de învățământ închise parțial din cauza gripei (dacă o clasă
dintr-o școlară are cursurile suspendate, se consideră închisă parțial):

MUREȘ

1.Grădinița cu Program Prelungit „Rândunica” Târgu-Mureș,
2.Grădinița cu Program Prelungit „Paradisul Copilăriei” Târgu-Mureș,
3.Școala Gimnazială „Traian” Târnăveni

TIMIȘ

1. Scoala Gimnaziala nr. 24 – Timisoara
2. Scoala Gimnaziala – Remetea Mare
3. Gradinita cu Program Prelungit nr. 3 – Timisoara

4. Scoala Gimnaziala nr. 2 – Timisoara
5. Scoala Gimnaziala – Comuna Săcălaz

DOLJ

  1. Grădinița cu Program Prelungit ”Dumbrava Minunată” Craiova

ALBA

1.LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA,
2.GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 ALBA IULIA

GIURGIU

1. Școala Gimnazială nr 3 Comana

BUCUREȘTI

1 Școala Gimnazială Sf. Voievozi
2 Școala Gimnazială Pia Brătianu
3 Liceul Teoretic Nicolae Iorga
4 Școala Gimnazială I. H. Rădulescu
5 Școala Gimnazială Titu Maiorescu
6 Colegiul Național Ion Neculce
7 Grădinița nr. 47
8 Școala Gimnazială nr. 39
9 Școala Gimnazială Maria Rosetti
10 Școala Gimnazială nr. 27
11 Școala Gimnazială nr. 307
12 Școala Gimnazială nr. 54
13 Liceul Teoretic Decebal
14 Școala Gimnazială nr. 82
15 Școala Gimnazială nr. 195
16 Grădinița nr. 196
17 Grădinița nr. 232
18 Grădinița nr. 160
19 Complexul Educațional Laude Reut

20 Grădinița nr. 4
21 Școala Gimnazială nr. 79
22 Școala Gimnazială nr. 99
23 Colegiul Național M. Eminescu
24 Colegiul Romano-Catolic Sf. Iosif
25 Școala Gimnazială nr. 150
26 Școala Gimnazială nr. 280
27 Grădinița nr. 268
28 Școala Gimnazială nr. 115
29 Liceul Teoretic Eugen Lovinescu
30 Liceul Tehnologic Sf. Antim Ivireanu
31 Școala Gimnazială Regina Maria
32 Școala Gimnazială Sf. Andrei
33 Școala Gimnazială nr. 117
34 Liceul Teoretic Marin Preda
35 Școala Gimnazială nr. 309

ARAD

  1. Scoala Gimnaziala Sagu

NEAMȚ

  1. SCOALA GIMNAZIALA ”NICU ALBU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT

IAȘI

1.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”OTILIA CAZIMIR”;, IAŞI;
2.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”BOGDAN PETRICEICU HAŞDEU”;, IAŞI;
3.ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”TITU MAIORESCU”, IAŞI

ILFOV

1. Grădinița cu Program Prelungit nr.1 Berceni
2. Școala Gimnazială nr.1 Voluntari
3. Școala Gimnazială nr.1 Petrachioaia
4. Scoala Gimnaziala “Ion Visoiu” Chitila

5. Școala Gimnazială nr.2 Dobroesti Fundeni
6. Școala Gimnazială nr.1 1 Decembrie

DÂMBOVIȚA

1.SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 MORENI
2.GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 TITU
3.SCOALA GIMNAZIALA MIHAI VITEAZUL PUCIOASA

CLUJ

1.Gradinita cu PP Academia Piticilor Cluj-Napoca
2.Liceul Baptist Emanuel Cluj-Napoca
3.Scoala Gimnaziala Iizvoru Crisului
4.Gradinita cu PP Casuta Povestilor Cluj-Napoca
5.Liceul Teoretic Avram Iancu Turrda
6.Liceul Teoretic Eugen Pora Cluj-Napoca
7.Liceul de Informatica Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca
8.Gradinita cu PP Micul Print Cluj-Napoca
9.Liceul Teoretic Bathoty Istvan Cluj-Napoca
10.Gradinita cu PP Raza de Soare Cluj-Napoca
11.Liceul teoretic Nicolae Balcescu Cluj-Napoca
12.Liceul Teoretic Onisifor Ghibu Cluj-Napoca
13.Gradinita cu PP Bambi Cluj-Napoca
14.Scoala Gimnaziala Horea Cluj-Napoca
15.Scoala Gimnaziala Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca
16.Gradinita cu PP Zana Zorilor Cluj-Napoca

MARAMUREȘ

  1. Scoala Gimnaziala Nr. 7 Viseu de Sus

BISTRIȚA-NĂSĂUD

  1. Scoala Gimnaziala Lucian Blaga Bistrita

IALOMIȚA

1.Școala Gimnazială ”Al. Odobescu” Urziceni,

2.Școala Gimnazială ”I.H. Rădulescu” Urziceni,
3.Școala Gimnazială Coșereni,
4.Liceul de Arte ”Ionel Perlea” Slobozia,
5.Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia

SĂLAJ

1.Școala Gimnazială ”Porolissum” Zalău
2.Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Zalău
3.Școala Gimnazială ”Corneliu Coposu” Zalău

4.Liceul de Artă ”Ioan Sima” Zalău
5.Grădiniță cu Program Prelungit ”Piticii Isteți” Zalău
6.Grădiniță cu Program Prelungit ”Dumbrava Minunată” Zalău
7.Școala Gimnazială nr 1 Gîrbou
8.Școala Gimnazială ”Andrei Mureșanu” Cehu Silvaniei

9. Liceul Ortodox ”Sfântul Nicolae” Zalău

CONSTANȚA

1.Gradinita “Florilor” Cumpana,
2.Liceul Tehnologic ”Nicolae Dumitrescu” Cumpana,
3.Scoala Gimnaziala nr.1 Lumina,
4.Școala Gimnaziala nr.10 ”Mihail Coiciu” Constanta,
5.Gradinita cu Program Prelungit nr.6 Constanta,
6.Gradinita cu program normal “Gradinita lui Andrei” Eforie Nord,
7.Scoala Gimnaziala nr.2 Valul lui Traian

ARGEȘ

1.Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu” Mioveni,
2.Scoala Gimnazială Baiculesti (structura Anghinesti)

SUCEAVA

1.GPN Obcini
2.Scoala Gimnaziala Miron Costin Suceava,
3.Scoala Gimnaziala Al. I. Cuza Falticeni,

4.Scoala Gimnaziala Ion Irimescu Falticeni,
5.Scoala Gimnaziala Nr. 3 Suceava,
6.GPP Pinochio Falticeni – structura GPP Licurici,
7.GPP Prichindel Suceava,
8.Colegiul de Arta Ciprian Porumbescu Suceava,
9.Scoala Gimnziala Ion Lovinescu Radaseni

BRĂILA

  1. Școala Gimnazială „Al.I.Cuza”

BUZĂU

1.Școala Gimnazială Nr. 11
2.Școala Gimnaziala Nicu Constantinescu

SIBIU

1.Grădinița cu program prelungit Nr 5 Sibiu
2.Școala Gimnazială Nr 18 Sibiu
3.Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Sibiu
4.Liceul Teoretic ”Gustav Gündisch” Cisnădie

VÂLCEA

1.CNI Matei Basarab Rm. Valcea
2.Colegiul Energetic Rm. Valcea
3.Scoala Gimnaziala Nicolae Balcescu Dragasani
4.Scoala Gimnaziala Nr.5 Rm. Valcea

BRAȘOV

1.Colegiul Tehnic Energetic ”Remus Răduleț” Brașov,
2.Colegiul Tehnic ”Mircea Cristea” Brașov,
3.Grădinița cu Program Prelungit ”Martinică”Nr. 17 Brașov,
4.Grădinița cu Program Prelungit ”Micul Prinț&” Nr. 22 Brașov,
5.Grădinița cu Program Prelungit Nr. 29 Brașov,
6.Grădinița cu Program Prelungit Nr. 9 Brașov

7.Liceul ”Andrei Mureșanu” Brașov,
8.Liceul Vocațional de Arte Plastice ”Hans Mattis-Teutsch” Brașov,
9.Școala Gimnazială Nr. 14 ”Sfântul Bartolomeu” Brașov,
10.Școala Gimnazială Nr. 19 Brașov,
11.Școala Gimnazială Nr. 25 Brașov,
12.Școala Gimnazială Nr. 27 ”Anatol Ghermanschi” Brașov,
13.Școala Gimnazială Nr. 30 Brașov,
14.Școala Gimnazială Nr. 9 ”Nicolae Orghidan” Brașov,
15.Școala Gimnazială Nr. 3 Codlea,
16.Colegiul ”Aurel Vijoli” Făgăraș,
17.Colegiul Național ”Radu Negru” Făgăraș,
18.Grădinița cu Program Prelungit ”Prichindeii”; Făgăraș,
19.Liceul Teologic Ortodox ”Sf. Constantin Brâncoveanu” Făgăraș,
20.Școala Gimnazială Ghimbav,
21.Școala Gimnazială ”Peter Thal” Râșnov,
22.Școala Gimnazială Nr. 3 ”Pompiliu Dan” Zărnești,
23.Școala Gimnazială Lunca Câlnicului,

  1. OLT
    Colegiul Național “Ion Minulescu” Slatina Scoala Gimnaziala “Constantin Brâncoveanu” Slatina

Potrivit Ministerului Educației, 6.901 de elevi sunt afectați (stau acasă) din cauza suspendării cursurilor din aceste unități de învățământ.

Citește și: Peste 60 de unități de învățământ din București, închise parțial din cauza gripei. În toată țara, 7.061 de elevi stau acasă

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here