Aproape 4.000 de elevi stau acasă din cauza gripei. Lista cu unitățile de învățământ închise integral sau parțial

0
Foto: pixabay.com

Cursurile sunt suspendate parțial sau integral în 120 de unități de învățământ din București și din țară, din cauza gripei. Potrivit Ministerului Educației, 3.879 de elevi sunt afectați (stau acasă) din cauza suspendării cursurilor din aceste unități de învățământ.

Situația la nivel național centralizată miercuri, 19 februarie 2020:

Lista cu unitățile de învățământ închise integral din cauza gripei

ALBA

  1. GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IGHIEL

Lista cu unitățile de învățământ închise parțial din cauza gripei

SĂLAJ

  1. Școala Gimnazială Corneliu Coposu Zalău
  2. Școala Gimnazială Gheorghe Lazăr Zalău
  3. Școala Gimnazială Mihai Eminescu Zalău
  4. Liceul Ortodox Sf. Nicolae
  5. Colegiul Național Silvania Zalău

NEAMȚ

  1. SCOALA GIMNAZIALA „ELENA CUZA”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT

DOLJ

  1. Grădinița cu Program Prelungit ”Dumbrava Minunată” Craiova
  2. Școala Gimnazială Călărași

DÂMBOVIȚA

  1. Scoala Gimnaziala „Serban Cioculescu” Gaesti

ILFOV

  1. Scoala Gimnaziala nr.1 Pantelimon
  2. Liceul Teoretic “Ioan Petruș” Otopeni
  3. Scoala Gimnaziala “Al.Odobescu” Chiajna
  4. Scoala Gimnaziala nr.1 Bragadiru
  5. Scoala Gimnaziala nr.1 Jilava
  6. Liceul Teoretic „Little London Pipera” Voluntari

CONSTANȚA

  1. Scoala Gimnaziala „Tudor Arghezi” Navodari,
  2. Gradinita cu Program Prelungit „Veseliei ” Navodari,
  3. Scoala Gimnaziala Nr.12 „B. P. Hasdeu” Constanta

CLUJ

  1. Liceul Teoretic Avram Iancu Cluj-Napoca
  2. Liceul de Informatica Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca
  3. Scoala Gimnaziala Octavian Goga Cluj-Napoca
  4. Gradinita cu PP Albinuta Cluj-Napoca
  5. Liceul Teologic Reformat Cluj_Napoca
  6. Scoala Gimnaziala Horea Cluj-Napoca
  7. Scoala Gimnaziala Ioan Bob Cluj-Napoca
  8. Liceul Elf Cluj-Napoca

SIBIU

  1. Colegiul Național „Octavian Goga ” Sibiu
  2. Colegiul Național „Gheorghe Lazăr ” Sibiu
  3. Grădinița cu program prelungit Nr. 22 Sibiu

BUZĂU

  1. Școala Gimnazială „G. E. Palade”
  2. Școala Gimnazială „Capitan Aviator Mircea T. Bădulescu”
  3. Colegiul National „B. P. Hasdeu”

BUCUREȘTI

  1. Liceul Teoretic Școala Mea (grădinița)
  2. Grădinița SF. Nicolae
  3. Școala Gimnazial Titu Maiorescu
  4. Liceul Teoretic Nicolae Iorga
  5. Grădinița Ioanid
  6. Școala Gimnazială Geo Bogza
  7. Liceul Teoretic Alexandru Vlahuță
  8. Școala Gimnazială Eugen Barbu
  9. Școala Gimnazială Sf. Nicolae
  10. Școala Gimnazială nr. 162
  11. Școala Gimnazială nr. 28
  12. Școala Gimnazială Petre Ghelmez
  13. Școala Gimnazială Grigorie Ghica Voievod
  14. Școala Gimnazială Nr. 32
  15. Grădinița Licurici
  16. Școala Gimnazială Iancului
  17. Școala Gimnazială nr. 27
  18. Grădinița nr. 231
  19. Școala Gimnazială nr. 81
  20. Școala Gimnazială Federico Garcia Lorca
  21. Școala Gimnazială nr. 200
  22. Școala Gimnazială Nr. 82
  23. Școala Gimnazială Nr. 54
  24. Montessano Școală și Grădiniță
  25. Școala Gimnazială Al. I. Cuza
  26. Școala Gimnazială nr. 195
  27. Școala Gimnazială nr. 165
  28. Școala Gimnazială nr. 99
  29. Colegiul Romano-Catolic Sf. Iosif
  30. Grădinița Panseluța
  31. Grădinița nr. 4
  32. Școala Gimnazială Nr. 79
  33. Școala Gimnazială Mărțișor
  34. Școala Gimnazială Nr. 190
  35. Școala Gimnazială Ionel Teodoreanu
  36. Școala Gimnazială nr. 129
  37. Școala Gimnazială Nr. 97
  38. Școala Gimnazială George Bacovia
  39. Școala Gimnazială Mărțișor
  40. Școala Gimnazială nr. 194
  41. Grădinița Electromagnetica
  42. Liceul Teoretic Ion Barbu
  43. Liceul Teoretic Șt. Odobleja
  44. Școala Gimnazială nr. 174
  45. Școala Gimnazială nr. 169
  46. Școala Gimnazială nr. 172
  47. Grădinița nr. 230
  48. Școala Gimnazial Ion Dumitriu
  49. Creșa Pinochio
  50. Grădinița nr. 230
  51. Școala Gimnazială Nr. 311
  52. Școala Gimnazială Sf. Andrei
  53. Școala Gimnazială Mihai I
  54. Școala Gimnazială nr. 117
  55. Școala Gimnazială Regina Maria

ARGEȘ

  1. Liceul Tehnologic Topoloveni,
  2. Grădinița cu Program Prelungit Lumea copiilor,Topoloveni

SUCEAVA

  1. Colegiul National Petru Rares Suceava,
  2. Scoala Gimnaziala Nr. 4 Suceava,
  3. Scoala Gimnaziala Ion Creanga
  4. Suceava, Scoala Gimnaziala Todiresti

BRAȘOV

  1. Colegiul de Științe ‘Grigore Antipa’ Brașov,
  2. Colegiul Național ‘Unirea’ Brașov,
  3. Colegiul Tehnic ‘Mircea Cristea’ Brașov,
  4. Liceul ‘Andrei Mureșanu’ Brașov,
  5. Grădinița cu Program Prelungit ‘Căsuța Bucuriei’ Nr. 11 Brașov,
  6. Grădinița cu Program Prelungit Nr. 13 Brașov,
  7. Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2 Brașov,
  8. Școala Gimnazială Nr. 11 ‘Ștefan Octavian Iosif’ Brașov,
  9. Școala Gimnazială Nr. 13 Brașov,
  10. Școala Gimnazială Nr. 19 Brașov,
  11. Școala Gimnazială Nr. 25 Brașov,
  12. Școala Gimnazială Nr. 27 ‘Anatol Ghermanschi’ Brașov,
  13. Școala Gimnazială Nr. 30, Brașov,
  14. Școala Gimnazială Nr. 5 Brașov,
  15. Școala Gimnazială Nr. 8 Brașov,
  16. Școala Gimnazială Nr. 9 ‘Nicolae Orghidan’ Brașov,
  17. Grădinița cu Program Prelungit Nr. 4 Codlea,
  18. Școala Gimnazială Nr. 3 Codlea,
  19. Colegiul Național ‘Radu Negru’ Făgăraș,
  20. Liceul Teologic Ortodox ‘Sf. Constantin Brâncoveanu’ Făgăraș,
  21. Liceul Teoretic ‘George Moroianu’ Săcele,
  22. Liceul Teoretic ‘George Moroianu’ Săcele,
  23. Școala Gimnazială Cața,
  24. Școala Gimnazială Comăna de Jos,
  25. Școala Gimnazială Hălchiu,
  26. Școala Gimnazială Hărman,
  27. Școala Gimnazială Lunca Câlnicului.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here